فتنه صرخی معلول ناآگاهی از علائم آخرالزمان
55 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری رسا
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری رسا
تاریخ نشر : Jul 10 2014 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام جواد جعفری، مدیر گروه کلام پژوهشکده حج و زیارت، درباره خودسازی در جذب محبت امام زمان‌(عج) گفت: مهدویت یک مبحث اعتقادی و آینده‌نگر است و آن آینده ظهور است که بر طبق روایت به مؤمنین وعده داده شده است و نشان دهنده مسیر راه خواهد بود.

مدیر گروه کلام پژوهشکده حج و زیارت با اشاره به راه‌های تشخیص مدعیان دروغین ابراز کرد: متأسفانه در میان قشر فرهیخته جامعه افرادی هستند که به خاطر اطلاعات ناکافی در مهدویت روی به مدعیان دروغین می آورند، هرچند در گرایش علمی خود، متخصص هستند.

وی ابراز کرد: در روایت مهدوی آمده است که امام زمان(عج) بعد از یک علائم حتمی، ظهور خواهد کرد و یاران خاص امام زمان مانند یمانی و خراسانی ویژگی‌های خاصی دارند؛ شخصی که از این روایت آگاهی داشته باشد دچار مدعیان دروغین نخواهد شد، بنابراین کسانی که به سوی مدعیان دروغین می‌روند که اطلاعات کافی از روایت مهدوی ندارند.

حجت الاسلام جعفری به فتنه سید حسن صرخی در عراق اشاره کرد و گفت: برخی مردم کشور عراق به خاطر جنگ و درگیری‌ها مختلف از سوی گروه تکفیری داعش و حزب بعث به بن بست روحی و اجتماعی رسیده‌اند و هیچ راه نجاتی را برای خود تصور نمی‌کنند؛ بنابراین کسانی که اطلاعات کمی در زمینه مهدویت دارند به فردی مانند صرخی که ادعای نیابت از امام زمان(عج) می‌کند، گرایش پیدا می‌کنند.

مدیر گروه کلام پژوهشکده حج و زیارت افزود: در کشور عراق و پاکستان سطح اطلاعات عمومی، تبلیغات دینی و آگاهی مردم بسیار کم است، بنابراین جهل و نیازهای روحی و اجتماعی سبب می‌شود مردم این کشور جذب مدعیان دروغین می‌شود.

حجت الاسلام جعفری اظهار کرد: افرادی که اعتقاد به مهدویت دارند با جستجو در روایات مهدوی وظیفه خود را تشخیص خواهند داد؛ امام زمان(عج) نماد عدالت است و در زمان ظهور زمین ر ا پر از عدالت می‌کند؛ بنابراین کسی شایسته همراهی امام زمان(عج) خواهد بود که آماده پذیرش عدالت باشد، عدالت خواهی اولین دغدغه وی باشد و خود را برای اجرای عدالت هرچند به ضررش و نزدیکانش باشد آماده کند.

مدیر گروه کلام پژوهشکده حج و زیارت ابراز داشت: در روایت آمده است هرکسی می‌خواهد از یاران امام زمان(عج) باشد، باید حسن خلق داشته باشد؛ بنابراین فردی که منتظر است باید نیکویی های اخلاقی را در خود نهادینه کند.

وی درباره سبک زندگی مهدوی بیان داشت: جامعه هنگامی به سبک زندگی مهدوی دست می یابد که نمادهای جزیی مهدویت مانند عدالت و اخلاق خوش در زندگی فردی اجرا شود و ظهور بیرونی پیدا کند.

حجت الاسلام جعفری با بیان این که سبک زندگی مهدوی با شاخصه‌های عدالت و تقوا به دست می‌آید، اظهار کرد: شاخصه‌های مهدویت باید در زندگی انسان اجرا شود، مانند روزهای محرم و عزا که مردم لباس مشکی می‌پوشند و به عزاداری مشغول هستند که ظهور بیرونی دارد./998/ت302/س 

/ پايان خبر /