بررسی معیارهای تطبیق نشانه‌های ظهور
53 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : علی اسفندیار
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت خبرگزاری اینده روشن
تاریخ نشر : Feb 24 2013 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام والمسلمین جواد جعفری، دبیر علمی نشست معیارهای تطبیق نشانه های ظهور، در گفت و گو با خبرنگار آینده روشن با اعلام این خبر گفت: این نشست که همزمان با سالگرد انتشار فیلم جریان انحرافی «ظهور بسیار نزدیک است» برگزار می‌شود به بررسی مشکلات در تطبیق نشانه‌های ظهور بر مصداق‌ها و تبیین معیارهای صحت تطبیق نشانه‌ها می پردازد.

عضو هیأت علمی مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) در ادامه با تأکید بر این که به رغم بیان صریح مقام معظم رهبری بر غلط بودن تطبیق‌های صورت گرفته، هنوز هستند افراد و گروه هایی که برداشت نادرستی از نشانه های ظهور و تطبیق آن بر افراد زمان معاصر دارند و برای ترویج افکار انحرافی خود در سطوح مختلف جامعه تلاش می کنند، تصریح کرد: فعالیت علمی و صحیح در عرصه مهدویت از دغدغه‌های مهم رهبر انقلاب است که این گونه نشست‌ها می‌تواند در تبیین مباحث مهمی همچون روش تطبیق نشانه های ظهور کارگشا و روشنگر جامعه باشد.

وی با بیان این که استادان و پژوهشگران رشته تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از شرکت کنندگان نشست های «تأملی در نشانه های ظهور» هستند، خاطرنشان کرد: طرح این مباحث در بین طلاب، مبلغان و پژوهشگران مهدوی می تواند آغازی برای سیر پژوهشی در موضوعات روز موعودگرایی و تبیین آن برای عموم جامعه باشد. 

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: با آن که مقام معظم رهبری در دیدار با استادان مرکز تخصصی مهدویت و اعضای هیأت مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه در تیرماه سال نود بسیار روشن بیان کردند که کسی نمی تواند در مورد دور یا نزدیک بودن زمان ظهور سخنی بگوید؛ اما عده ای با تطبیق غیر عالمانه و احساسی نشانه های ظهور بر افراد و جریان‌ها به صراحت از نزدیک بودن زمان ظهور دم می‌زنند که این حرکات بسیار انحرافی و بعضا دارای مقاصد سیاسی است. از این رو بسیار ضروری است تا افرادی که دغدغه دانستن ترفند شیادان مدعی را دارند در این نشست علمی شرکت کرده و از معیارهای صحیح بودن تطبیق نشانه‌ها اطلاع یابند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری به جزئیات نشست پنجم اشاره کرد و ابراز داشت: این نشست با عنوان «معیارهای تطبیق نشانه ها» و با ارائه مقاله حجت الاسلام والمسلمین نصرت الله آیتی که از اعضای هیأت علمی پژوهشکده مهدویت هستند، برگزار می شود. این مقاله نتیجه تحقیقات ایشان و جلسات بحث علمی پژوهشکده آینده روشن است. 

وی گفت: نشست یادشده، فردا هفتم اسفند ساعت ۱۸:۳۰ در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد. 

قابل ذکر است، این نشست با همکاری مؤسسه آینده  روشن(پژوهشکده مهدویت) و مرکز تخصصی مهدویت از سوی انجمن علمی مهدویت حوزه برگزار می شود.

گفتنی است، مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در خیابان شهداء (صفائیه)، کوچه ۲۲ (کوچه آمار) واقع است.